منطقه تاریک

اخبار روز در حوزه امنیت سایبری

محققان در آوریل 2020 چهارصد میلیون آلودگی به بدافزارها را کشف کردند

جمعه 9 خرداد 1399

نوع مطلب :اخبار دنیای امنیت، 

در آوریل 2020 آلودگی به بدافزارها در سراسر جهان با 404 میلیون مورد با روزانه 10 میلیون آلودگی به بدافزار در حال افزایش رسید.
 

مجرمان سایبری ازشرایط محاصره در برابر کرونا ویروس کاملاً استفاده می کنند حداقل این همان چیزی است که چهره های جدید فاش کرده اند محققان جدیدترین آمار مربوط به روند آلودگی به بدافزارهای جهانی را طی 30 روز گذشته منتشر کرده اند و نتایج به ویژه برای موسسات آموزشی و بخش تجارت کاملاً نگران کننده است.

طبق اطلاعات Atlas VPN ، شرکت پشت پرده تدوین این روندها ، در 30 روز گذشته حدود 404 میلیون بدافزار در سراسر جهان شناسایی شده است. این نشان می دهد که مجرمان سایبری حداقل 10 میلیون آلودگی در روز انجام می دهند با کمال تعجب ، بیش از 64 درصد از حملات علیه مؤسسات آموزشی صورت گرفته است.

خاطرنشان می شود ، میزان آلودگی روزانه در ماه آوریل بین 10 تا 16 میلیون مورد در روز در نوسان بوده است ، از جمله ، در تاریخ 1 آوریل 2020 ، تقریباً 12 میلیون آلودگی در سطح جهان ثبت شده است در حالی که این میزان در 5 آوریل با 10 میلیون در روز به طور قابل توجهی کاهش یافته است. این شرکت در وبلاگش پستی منتشر کرد که:  میزان  آلودگی در 16 آوریل مجدداً با بیشترین تعداد به اوج خود رسیده و آلودگی در 16 آوریل با 16 میلیون آلودگی در یک روز ثبت شده است.

براساس نقشه Cyberthreat's Kaspersky ، آسیای میانه با 32٪ دستگاههای آلوده شناسایی شده در تاجیکستان و 31٪ در ازبکستان در حالی که 27٪ از دستگاههای استفاده شده از راه حلهای ضد ویروس Kaspersky در چین نیز در معرض بدافزارها قرار داشتند و همچنان هدف اصلی حملات سایبری محلی قرار دارند.

از سوی دیگر ، مایکروسافت ادعا می کند که 6.5 میلیون آلودگی به بدافزارها که صنایع مختلف را هدف قرار داده شناسایی کرده است. بعد از آموزش و پرورش ، بیشترین آلودگی به خدمات تجاری و حرفه ای  با 623000 حادثه حمله سایبری یا 9٪ میزان آلودگی مربوط میشود. بخش خرده فروشی و کالاهای مصرفی در رتبه سوم قرار داشت و 8٪ از کل حوادث یا 540،000 پرونده را به خود اختصاص داده است.

بخش خدمات مالی و بیمه ای 5٪ از آلودگی های نرم افزارهای مخرب جهانی را دریافت کرده و مایکروسافت حدود 330،000 پرونده را در این حوزه  شناسایی کرده است. بهداشت و درمان پنجمین بخش هدف بود که 4٪ از حملات نرم افزارهای مخرب در سراسر جهان یا 270،000 آلودگی را دریافت کرد.

صنعت هوافضا و اتومبیل 3٪ یا 200،000 حملات مخرب دریافت کرد. مواد شیمیایی ، روغن ، گاز و بخش معدن تقریباً 3٪ از حملات سایبری در سراسر جهان را با 194000 مورد دریافت می کنند. بخش خدمات حمل و نقل و مهمان نوازی در معرض 162،000 حمله بدافزار قرار گرفته است ، این بدان معنی است که حدود 2.5٪ از دستگاههایی که حملات بدافزارها را در سطح جهان دریافت می کنند.
 

انتظار می رود تعداد حملات بدافزار در طول دوره امتحانات موسسات آموزشی افزایش یابد. از این رو ، اگر مدارس قصد دارند امتحانات را از راه دور برگزار کنند ، باید متخصصان فناوری اطلاعات را برای بررسی سیستم استخدام کنند تا ازسرقت اطلاعات حساس جلوگیری شود.
فهرست وبلاگ
پیوندهای روزانه
طبقه بندی
آرشیو
پیوندها
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
جستجو
اَبر برچسبها
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic