افتضاح واتس‌اپ را نتایج گوگل برملا کرد

به نظر می رسد حاشیه های واتس اپ تمامی ندارد. امروز صبح خبری را خواندیم که واتس اپ از موضع خود عقب نشینی کرده است و شرایط حریم خصوصی خود را به تعویق انداخته است. اما درست چند ساعت پس از آن شاهد خبر شوکه کننده ای در رسانه های دنیا هستیم. انتشار شماره تلفن های مخاطبین واتس اپ در گوگل!

345345 - افتضاح واتس‌اپ را نتایج گوگل برملا کرد

واتس اپ، اوایل امروز اعلام کرد که سیاست جدیدش در خصوص شرایط حریم خصوصی کاربران خود را سه ماه به تأخیر می اندازد. شرکت مادر یعنی فیس بوک این کار را انجام می دهد تا به همه کمک کند تا اصول و حقایق این شرکت را درک کنند.

“ما از بسیاری از افراد شنیده ایم که در مورد به روزرسانی اخیر ما سردرگمی وجود دارد. اطلاعات غلط زیادی باعث نگرانی شده است و ما می خواهیم به همه کمک کنیم تا اصول و حقایق ما را درک کنند. “

اکنون گزارش شده است که شماره تلفن های کاربران وب واتس اپ در نتایج جستجوی گوگل پیدا شده است. چند روز پیش هم خبری درباره گزارش شدن اطلاعات گروه های واتس اپی در جستجوی گوگل گزارش شده بود. بر همین اساس کاربران می توانستند به راحتی گروه مورد نظر خود را در گوگل پیدا کنند و به آن بپیوندند.

گفته می شود که واتس اپ محبوب ترین پیام رسان دنیا! شماره تلفن های کاربران وب خودش را در جستجوی گوگل از طریق فهرست بندی نشان داده است.

محقق امنیتی Rajshekhar Rajaria ادعا می کند که شماره تلفن های کاربران وب واتس در نتیج جستجوی گوگل ظاهر شده است.

“اگر کسی از واتس اپ روی لپ تاپ یا رایانه شخصی استفاده کرده است، شماره تلفن های دفترچه تلفن همراهش در نتایج جستجوی گوگل نمایش داده می شود. اینها شماره های موبایل کاربران عادی است ، نه شماره های شرکت های تجاری”
این محقق همچنین چند عکس از صفحه نتایج را به اشتراک گذاشته است که صحت گفته هایش را تایید می کند.

این خبر پس از اعلام نگرانی در مورد داده های کاربر و حفظ حریم خصوصی کاربران در واتس اپ پس از اعلام این شرکت مبنی بر به روزرسانی سیاست های حریم خصوصی خود منتشر شده است.

به نظر می رسد واتس اپ پس از اینکه به مالکیت فیس بوک در آمده است، بسیاری از اطلاعات شخصی و حفظ حریم خصوصی کاربرانش را نادیده گرفته است.

در آخر تنها کاری که پس از انتشار این اخبار و وقایع می توان انجام داد خواندن این مقاله است و تنها چیزی که به مدیر جوان فیس بوک می توان گفت این است که، این چه وضعش است آقای زاکربرگ!!

نظر شما چیست؟ شما به فکر جایگزینی محبوب ترین پیام رسان دنیا هستید؟!

منبع : ترنجی

 

Check Also

ناپدید شدن یک گروه هکری باج‌گیر در دارک وب

گروه باج افزاری روسی REvil ظاهرا از دارک وب که در آنجا چندین صفحه از …